Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Światowy Dzień Rzucania Palenia 2015

Treść

Kampania społeczna z okazji Światowego Dnia Rzucenia Palenia Tytoniu skierowana jest do biernych palaczy, osób palących w obecności innych oraz świadków palenia w obecności innych. Jej celem jest trwała zmiana zachowań zdrowotnych poprzez zwrócenie uwagi na problem nieprzestrzegania zakazu palenia w miejscach użyteczności publicznej oraz braku poszanowania prawa osób niepalących do przebywania w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Światowy Dzień Rzucenia Palenia Tytoniu jest okazją do ogólnospołecznej akcji edukacyjnej nt. zdrowotnych następstw palenia tytoniu oraz zachęcającej do wyboru zdrowego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego.

19 listopada w Światowy Dzień Rzucania Palenia w naszej szkole zorganizowano akcję profilaktyczną. Uczniowie klasy VI przedstawili scenkę, w której pokazali jak papieros niszczy organy człowieka. Dowiedzieli się także jak palenie papierosów jest niebezpiecznym uzależnieniem, niosącym za sobą wiele negatywnych skutków. Sięgając po papierosa, nie zdajemy sobie sprawy, jak szybko możemy wpaść w nałóg. Niewinne palenie papierosa, "puszczanie dymka" dla szpanu, mody czy towarzystwa, często kończy się tym, że człowiek staje się ofiarą nikotyny. Bez papierosa nie może żyć, funkcjonować, staje się nerwowy i niecierpliwy. Pali, bo musi i czuje głód nikotynowy. Uczniowie z każdej klasy wymyślali także hasła na temat szkodliwości papierosa. Została przedstawiona prezentacja ze strony „palenie jest słabe”.

Uczniowie wykonali z pomocą nauczyciela także ulotkę w j. angielskim.

Światowy Dzień Rzucania Palenia 2015
24981