Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Prawa dziecka 2019

Treść

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF…


Nasza Szkoła wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.


Do akcji przystąpiła także Nasza Szkoła, która w ramach tego dnia przedstawiła bajkę „ Prawa Dziecka” oraz zorganizowała turnieje międzyklasowe, dotyczące znajomości praw dziecka. Wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrani byli na niebiesko. Wydarzenie to poprzedzały lekcje wychowawcze poświęcone prawom zawartym w Konwencji o prawach dziecka oraz tworzenie gazetek klasowych. /Magdalena Głowacz/

Zdjęcia dostępne są tutaj.25002