Wycieczka uczniów klas 4–8 do Poręby Wielkiej
Treść
W dniach 29–31 października 2025 r. uczniowie klas 4–8 uczestniczyli w wycieczce do Poręby Wielkiej, położonej w malowniczym otoczeniu Gorczańskiego Parku Narodowego (GPN).
Podczas pobytu uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników GPN:
- klasy 4–5 uczestniczyły w zajęciach „Wilk i ryś. Czy duże drapieżniki są niebezpieczne dla człowieka?”,
- klasa 6 w warsztatach „Tajemnice gorczańskiej puszczy”,
- klasy 7–8 w warsztatach „Poznajemy przyrodę wszystkimi zmysłami”.
Oprócz zajęć przyrodniczych uczniowie wzięli udział w warsztatach z panią psycholog na temat uzależnień – m.in. od alkoholu, papierosów, narkotyków oraz ekranów. Nie zabrakło również czasu na dyskotekę, gry i zabawy integracyjne oraz zajęcia sportowe, które odbywały się w świetlicy i na hali sportowej.
Podczas wyjazdu uczestnicy wspólnie weszli na Górę Potaczkową, rozpalili ognisko koło Szkolnego Schroniska w Porębie Wielkiej i spacerowali po terenie Gorczańskiego Parku Narodowego oraz jego okolicach, podziwiając piękno przyrody i pogłębiając swoją wiedzę o środowisku naturalnym.
Wyjazd był pełen wrażeń, nauki i dobrej zabawy – z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników!
Poniżej znajdują się zdjęcia dotyczące tego wydarzenia.