Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Zdrowa przerwa

Treść

Dnia  04.03.2014r. odbył się apel profilaktyczny w ramach realizowanego Małopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej. Jednym z celów programu jest edukacja w zakresie nawyków prozdrowotnych wśród dzieci i ich rodzin poprzez promocje zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Wybrani uczniowie wraz z nauczycielami przekazali cenne informacje dotyczące  zdrowego odżywiania (między innymi „5 razy dziennie warzywa i owoce”). Zwrócono również uwagę na to, że złe nawyki żywieniowe powodują duże zagrożenie dla naszego zdrowia, a w konsekwencji choroby i krótsze życie. Wprowadzając zmiany w naszym odżywianiu osiągniemy wiele korzyści.

W tym dniu została zorganizowana akcja „Zdrowa przerwa” na której uczniowie mogli spróbować zdrowych produktów ze sklepiku szkolnego: owoców i jogurtów.

Wszystkim bardzo się spodobała taka „owocowa zachęta”. Miejmy nadzieję, że uczniowie częściej będą sięgać po zdrowe produkty.

W tym dniu odbyła się też prezentacja multimedialna na temat wczesnego wykrywania raka, ponieważ w lutym obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Walki z rakiem”.

Uczniowie dowiedzieli się jak ważny jest zdrowy tryb życia w celu zmniejszania ryzyka zachorowania na tę chorobę.


Zdrowe odżywianie
24981