Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Baltie 2014

Treść


Programujące dzieciaki - Baltie 2014

Baltie 2014

17 marca 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baczynie odbył się powiatowy etap Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2014. W konkursie wzięło udział 6 uczniów klas III – VI ze Szkoły Podstawowej w Zachełmnej oraz 10 uczniów klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej w Baczynie. Większość zadań konkursu okazała się dla małych fascynatów programowania dość łatwa. Aż czterech uczniów rozwiązało poprawnie cztery z sześciu zadań (Wiktoria Krupa, Izabela Świątek, Julia Zuchowska, Arkadiusz Świątek), a rekordzistką okazała się Ania Chromy (Zachełmna), która poradziła sobie bezbłędnie z pięcioma zadaniami. Ostatnie zadanie, którego żaden uczeń nie rozwiązał, dotyczyło sortowania czterech losowych liczb w pliku tekstowym.

Konkurs został zorganizowany przez Marię Pająk. Drugą nauczycielką w komisji była Anna Rozum z SP w Zachełmnej. Obie panie zgodnie twierdzą, że programowanie niezwykle rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz myślenie logiczne, a co najważniejsze sprawia ogromną radość dzieciakom. Jest to tym ważniejsze, że rzadko zdarza się tak naprawdę czymś zafascynować uczniów.

Wiemy już, że wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie uzyskały nominację do etapu wojewódzkiego konkursu, ale zdecyduje o tym nauczyciel i liczba wolnych miejsc w placówce wojewódzkiej.

Opinie dzieci o programie:

Program Baltie jest bardzo interesujący. Jest przy nim dużo myślenia, ale i zabawy. (Małgorzata Kempa kl. V)

Baltie to najfajniejszy program na świecie. Sądzę, że powinno być  mnóstwo kółek, na których można pisać różne programy. ()

Program Baltie jest fajny, ponieważ ćwiczy umysł i wyobraźnię. (Marcin Brych kl. V)

Program Baltie jest bardzo interesujący. Rozwija nasze umiejętności. Baltie to wesoły czarodziej. (Izabela Świątek kl. IV)

Baltie jest programem do nauki. Lubię siedzieć i czarować z Baltiem, bo jest fajny, a co więcej – może nas wiele nauczyć. (Wiktoria Krupa kl. IV)

Według mnie Baltie to fajna sprawa. Dzieci mają przy tym dużo zabawy i radości. Mi ten program się bardzo podoba. (Konrad Bochnia kl. IV)

Program Baltie jest bardzo ciekawy choć skomplikowany. Warto uczyć się programowania i startować w konkursach. (Arkadiusz Świątek kl. VI)

Program Baltie jest fajny, bo można się na nim dobrze bawić. (Aleksandra Chromy kl. III)

25846