Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Święto Szkoły 2014

Treść

9 maja 2014r. w naszej szkole zorganizowane zostało Święto Szkoły. Uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia od tygodnia poprzez udział w konkursach plastycznych i literackim. Dzieci z klas I - III miały za zadanie narysować ilustrację do utworu naszego patrona, natomiast uczniowie klas IV - VI narysować jego karykaturę lub portret oraz napisać wiersz o Tuwimie lub jego twórczości. Przedszkolaki kolorowały obrazki z wierszy.
Oprócz tego uczniowie wszystkich klas od "0" do VI przygotowali inscenizację jednego z wierszy poety. W ten sposób w niezwykle ciekawy sposób przedstawione zostały "Dyzio Marzyciel", "Taniec", "Okulary", "Skakanka", "Rzepka", "W aeroplanie", "Dwa wiatry".
Następnie uczniowie młodszych i starszych klas podzielili się na dwie grupy i zagrali w niecodzienną grę planszową. Gra rozłożona była na podłodze w dwóch salach, a uczniowie, jak pionki przechodzili po polach. Największą wiedzę na temat życia i twórczości Juliana Tuwima (lub najwięcej szczęścia w grze) miały drużyny z klasy III i V.
Uczniowie odczytali także swoje wiersze, które można przeczytać w zakładce Patron szkoły/Święto Szkoły 2014.
Na koniec rozdane zostały nagrody zakupione ze środków Samorządu Uczniowskiego.
Dziękujemy także rodzicom, którzy przynieśli słodki poczęstunek dla wszystkich.


Święto Szkoły 2014
25486