Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Finał Baltie 2014

Treść


W dniach od 6 do 8 czerwca 2014r. Kacper Putyra wraz z wychowawczynią przebywał w Rzeszowie. Znaleźli się tam, aby Kacper mógł uczestniczyć w finale Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2014.  We wcześniejszych etapach konkursu Kacper zawsze uzyskiwał wysokie lokaty. Tym razem w konkursie brali udział uczniowie z czterech państw, w czterech kategoriach wiekowych. Co ciekawe, wszyscy mieli takie same zadania i zdarzało się, że uczniowie klas I - III szkoły podstawowej mieli więcej rozwiązanych zadań niż uczniowie szkoły średniej.
Finał konkursu miał miejsce w Kielnarowej koło Rzeszowa. Mieści się tam kampus Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, będącej głównym organizatorem. W czasie weekendu Kacper wziął udział w zmaganiach konkursowych, ale także zwiedzał kampus uczelni,  mini zoo, alpakarnię, grał na hali sportowej (jeden z większych tego typu obiektów w Polsce), uczestniczył w warsztatach z programowania robotów, podziwiał pokaz fontanny multimedialnej, a przede wszystkim poznał wielu ciekawych ludzi.
Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku Kacper zajdzie jeszcze dalej, a idąc za jego przykładem inni uczniowie też postanowią, że warto się uczyć.


Baltie 2014 - finał
25486