Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Spotkanie z Policjantką 2014

Treść

25 września gościliśmy w naszej szkole panią aspirant Annę Gąsiorek-Rezler.   Spotkanie odbyło się w przedszkolu i w klasach I-VI.

W sposób bardzo ciekawy przypomniała uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Podkreśliła, że dla własnego bezpieczeństwa należy zakładać kamizelki odblaskowe. Uświadomiła, jak ważne jest noszenie odblasków, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Omówiła również zagrożenia, jakie mogą przynosić internet i telefony komórkowe. Ponadto zwróciła uwagę na to, aby tylko uczniowie, którzy ukończyli 10 lat i mają kartę rowerową jeździli samodzielnie po ulicy, a młodsze dzieci tylko pod opieką dorosłych. Przypomniała również numery telefonów alarmowych i zasady korzystania z nich. Nakleiła na drzwiach wejściowych i sali komputerowej naklejkę „Zagrożenia w sieci, profilaktyka i reagowanie”. Pod koniec spotkania przedszkolaki i uczniowie zadawali pytania, na które pani policjant chętnie odpowiadała.

 Bardzo dziękujemy pani Ani Gąsiorek-Rezler za ciekawe, pełne życzliwości spotkanie oraz troskę o nasze bezpieczeństwo.Spotkanie z Policjantką 2014
29623