Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Ślubowanie Pierwszaków 2014

Treść


Dzień 1 października 2014 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla pierwszoklasistów. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima przy  Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Baczynie.

W uroczystości tej wzięli udział: Pani Dyrektor - Maria Andzińska, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie wszystkich klas i dzieci z przedszkola.

Po powitaniu zebranych gości przez Panią Dyrektor,  wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn szkoły. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści w strojach galowych, z biretami na głowach powtarzali za wychowawczynią tekst przyrzeczenia. Pani Dyrektor każde dziecko pasowała na ucznia, poprzez dotknięcie jego ramienia wielkim ołówkiem. Gratulowała również i życzyła dzieciom nowo przyjętym do braci uczniowskiej wielu sukcesów w nauce.

Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Aby wypaść jak najlepiej, przygotowania do uroczystości trwały nieomal od początku roku szkolnego. Uczniowie zapoznawali się i wdrażali do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole, uczyli się dzielnie tekstów wierszy i piosenek oraz wytrwale ćwiczyli podczas prób. Trud ten opłacał się, gdyż występ podobał się wszystkim. Ładnie wygłoszone wiersze i pięknie zaśpiewane piosenki dały dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Potem uczniowie klasy drugiej powitali pierwszoklasistów swoim występem artystycznym i wręczyli im ręcznie wykonane upominki: przyborniki na biurko i zakładki do książek. To nie był koniec prezentów. Pierwszoklasiści otrzymali jeszcze pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia i rożki obfitości wypełnione słodyczami. Rożki te symbolizują wiedzę, która z biegiem lat ma dziecku przynosić życie pełne obfitości.  Była również chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe z wychowawczynią oraz z rodzicami.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców kl. I dla dzieci z klasy I i II,  nauczycieli i rodziców.  Pełni wrażeń uczniowie wraz z rodzicami rozeszli się do domów. Ten dzień na pewno  długo pozostanie w ich pamięci.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom jeszcze raz życzymy wielu sukcesów  w murach naszej szkoły!Ślubowanie Pierwszaków 2014
24969