Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Akademia Aquafresh 2014

Treść

30 września nasze przedszkolaki włączyły się w akcję bicia rekordu Guinnesa. Od 12:00 do 12:02 w całej Polsce ponad 310 tysięcy dzieci równocześnie myło zęby, w naszym przedszkolu była to grupa 39 maluchów. Nasze mycie zębów poprzedzone było zajęciami na temat właściwej higieny jamy ustnej, jej budowy i oczywiście  nauką prawidłowego szczotkowania zębów.  W nauce towarzyszyły nam postaci Pastusiów (Billy, Lilly, Milky), Barneya, Zębusia i Robaczka Próchniaczka. Oglądanie filmów z ich udziałem pomogło przedszkolakom lepiej zrozumieć konieczność właściwego dbania o zęby.

Cykl zajęć o higienie jamy ustnej i bicie rekordu Guinnesa związane było z realizowanym przez przedszkole programem: „Akademia Aquafresh”. Ten Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Działania kierowane do dzieci mają zachęcić je do codziennego dbania o higienę jamy ustnej.

Jeszcze raz gratulujemy naszym przedszkolakom  dołączenia się do akcji bicia rekordu Guinnesa. Mamy nadzieję, że ten sukces zmotywuje je do codziennego dbania o higienę jamy ustnej.

 

Akademia Aquafresh 2014
24999