Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Śniadanie daje moc 2016

Treść

Dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Baczynie przystąpili do programu „Śniadanie daje moc”. Promują zdrowe odżywianie.

Dzień „Śniadanie daje moc” obchodzony jest w Polsce już od sześciu lat. Celem programu jest zwiększanie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w naszym kraju - poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Dobre śniadanie to dobry początek dnia. Powinno zawierać głównie węglowodany i białka, a w mniejszej części tłuszcze. To najważniejszy ze wszystkich posiłków. Dzięki niemu mamy więcej energii, siły i potrafimy skoncentrować się na swoich zajęciach. Wiedzą o tym nauczyciele i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Baczynie, która przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. - 8 listopada od samego rana odbyły się w klasie pogadanki dla klas I-III o zdrowym odżywianiu i wartości śniadań dla naszego organizmu. Po części teoretycznej nastąpiło przygotowywanie wspólnego śniadania. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się  w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli  produkty potrzebne do zorganizowania  zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, jogurty, owoce, warzywa, szaszłyki, sałatki, płatki owsiane,  herbata  i mleko. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt. Ten dzień na długo zapadnie w ich pamięci, a wiedzę o śniadaniach, które dają moc będą wykorzystywały w swym dorosłym życiu. W szkole co jakiś czas organizowane są akcje podobne do tej śniadaniowej. Placówka promuje także aktywność ruchową u uczniów. 

Zdjęcia dostępne są tutaj.


24762