Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Spotkanie z żołnierzem

Treść

Zbliżające się Święto Niepodległości było okazją do zorganizowania w grupie przedszkolaków i klas I-III  spotkania z tatą Amelki, który jest  Starszym szeregowym JW4495 w Krakowie.

 Żołnierz opowiadał dzieciom o swojej służbie, prezentował mundur galowy i polowy oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki stroju. W prezentacji pomagał mu tata Hani. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie. Odbył się także pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy rannemu żołnierzowi. Dzieci miały okazję zadać wiele ciekawych pytań, przyjrzeć się wszystkiemu z bliska, a nawet zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców, również dziewczynki w przyszłości chcą zostać żołnierzami. Bardzo dziękujemy Panu Bogdanowi i Panu Kamilowi  za bardzo ciekawy dzień w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baczynie.

25486