Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Treść

Dnia 16 listopada - w czwartek obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Celem tych działań było promowanie mody na niepalenie.  Na szkolnym korytarzu zaprezentowano uczniom gazetkę o szkodliwości palenia papierosów.
       W tym dniu w szkole odbył się w szkole apel poświęcony temu problemowi. Uczniowie klasy III przygotowali inscenizację pt. "Mamo, tato zamień papieros na owoc". Uczniowie klas IV-VII ułożyli rymowanki o skutkach palenia. Najlepsze wiersze zostały ułożone przez uczniów: Emilię Zarębę, Samuela Zaręba-Głód, Jakuba Mirochę i odczytane na tym apelu.
      W klasach I-III w ramach realizowanego programu " Nie pal przy mnie, proszę" przeprowadzone były zajęcia edukacyjne, których celem było zdobycie przez dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacji, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy. W klasach IV-VII w ramach realizowanego programu "Trzymaj formę" na godzinach wychowawczych również poruszano problem antynikotynowy.
      Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do kształtowania odpowiedzialności za własne zdrowie, zaowocują unikaniem biernego palenia oraz odwiodą dzieci i młodzież od palenia w przyszłości.

Zdjęcia z obchodów można obejrzeć tutaj.
25846