Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Zadania projektowe

Treść

17 marca 2020r.

1. Jeżeli jeszcze nie masz konta na scratch.mit.edu, to je tam załóż. W razie potrzeby poproś rodzica lub powiedz, żeby napisał do mnie na dzienniku elektronicznym.

2. Stwórz projekt "Dyskoteka". Użyj w programie kilku duszków, które będą tańczyć. Znajdują się one w duszkach w kategorii Taniec. Zmieniaj im kostiumy i poruszaj nimi za pomocą skryptu. Możesz też zmieniać tło, żeby było bardziej "dyskotekowo".

Wskazówka. Możesz użyć swoich własnych duszków, którym zrobisz dodatkowe kostiumy. Także tła mogą być własne.


24 marca 2020r.

1. W tym tygodniu wykonasz skrypt, w którym kilka duszków (minimum 4) będą przechodzić z jednej strony ekranu na drugą, a jak dotkną krawędzi, to odbiją się i znowu pójdą w drugą stronę (czyli taki spacer bez końca, tam i z powrotem).

2. Zrób tak, żeby duszki zaczynały chodzić z pewnym opóźnieniem. Aby to wykonać, po poleceniu "kiedy kliknięto chorągiewkę" dodaj każdemu duszkowi "czekaj np.: 0.3 sekundy".

Uwaga. Wszystkie wykonane w programie scratch pliki udostępnij na swoim koncie i dodaj do studia https://scratch.mit.edu/studios/25996139/

Wystarczy zalogować się na swoje konto na Scratchu i udostępnić projekt, a następnie kliknąć na ten link https://scratch.mit.edu/studios/25996139/ i później przycisk "Dodaj projekty". Na dole wyświetli się twój udostępniony plik i napis "Add+", wystarczy to kliknąć i plik znajdzie się w studio.


25846