Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Projekt wakacyjny z j.angielskiego

Treść

Zajęcia wakacyjne z j.angielskiego 12-16.07.2021 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baczynie

W Szkole w Baczynie w wakacje były organizowane zajęcia z j.angielskiego. W ciągu całego tygodnia uczniowie realizowali projekt wakacyjny, który w całości realizowany był w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności English Teaching, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”.

Każdego dnia uczniowie mieli do wykonania inne działania i zaplanowane ciekawe atrakcje.

W ramach zajęć wprowadzaliśmy temat przewodni dnia oraz ćwiczyliśmy struktury językowe z nim związane poprzez gry, krótkie dialogi, symulacje językowe.

Przygotowywaliśmy wspólnie typowe angielskie ‘afternoon tea’, oglądaliśmy film w j.angielskim o przygotowywaniu herbaty po angielsku.

Były także zajęcia tematyczne- projekty językowe integrujące wszystkie dzieci np. klubik filmowy, w ramach którego dzieci oglądały film w kinie w Krakowie, następnie omawiały bohaterów, nazywając ich uczucia, opisując przeżycia. Wymyślały inne zakończenie filmu, wykorzystując elementy dramy – odgrywały wybraną scenkę filmową. Zajęcia o zwierzętach- nauka słówek, opis zwierząt, następnie wyjazd do zoo i opowiadanie o zwierzętach po angielsku i to w ZOO w Krakowie. W ramach rozrywki plenerowej przygotowaliśmy zabawy sportowe na świeżym powietrzu, plenerze- konkurs „Be eco friendly”. Ponadto zorganizowaliśmy wspólne śpiewanie angielskich piosenek przy grilu, „Dzień pizzy”, a także  mówienie po angielsku jakbyśmy byli w angielskiej restauracji. Byliśmy na lekcji na zamku w muzeum w Suchej Beskidzkiej pod tytułem „Tajemnice zamku suskiego” oraz wykonywaliśmy zadania i quizy w j.angielskim związane z historią zamku i szukaliśmy białej damy oraz  zamawialiśmy lody w lodziarni oczywiście w j.angielskim.

Uczniowie byli zachwyceni zajęciami i wycieczkami, a co najważniejsze ćwiczyli j.angielski.

29623