Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Odblaskowy piknik

Treść

ODBLASKOWO PIKNIKOWO”

W ZESPOLE  SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM  W BACZYNIE

 

18.10.2012 w ZS-P w Baczynie odbył się „Odblaskowy Piknik” w ramach udziału szkoły w Małopolskim konkursie „Odblaskowa Szkoła”.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje on możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

           W ramach akcji wszyscy uczniowie szkoły wyposażeni zostali w kamizelki i elementy odblaskowe, których dzieci używają na co dzień. W  pikniku udział wzięli zaproszeni goście: asp. Anna Gąsiorek-Rezler z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, Kamil Bubiak ratownik medyczny, strażacy OSP w Baczynie, uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły.

         Piknik rozpoczął się od przeprowadzenia ewakuacji szkoły, którą przeprowadzili strażacy OSP w Baczynie. Następnie uczniowie klasy III zaprezentowali przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa na drodze i ważności noszenia elementów odblaskowych. W ramach ogłoszonego konkursu cała społeczność szkoły zaprezentowała własnej inwencji „odblaskowe” piosenki, rymowanki, quizy oraz prace plastyczne. Pani asp. Anna Gąsiorek – Rezler wygłosiła prelekcje o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności rodziców za swoje dziecko. Ratownik medyczny Kamil Bubiak wygłosił prelekcje na temat jak należy zachować się w sytuacji zagrażającej życiu i przeprowadził pokaz pierwszej pomocy z udziałem uczniów i rodziców. Uczniowie szkoły podziękowali gościom za wspieranie inicjatyw  szkoły dotyczących bezpieczeństwa. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwała Rada Rodziców, która przygotowała smacznego grilla. Impreza zakończyła się odblaskową dyskoteką. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

         Mamy nadzieję, że dzieci wezmą sobie do serca wszystkie wskazówki i „odblaskowo”, bezpiecznie będą poruszać się po drodze.

 Poniżej zamieszczono zdjęcia z imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25846