Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Gminny Konkurs Palm 2013

Treść

X Gminny Konkurs Wielkanocna Palma

 

Już po raz dziesiąty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baczynie zorganizowany został Gminny Konkurs Wielkanocna Palma, adresowany do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w całej Gminie Budzów. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz propagowanie twórczości i umiejętności dzieci, ich opiekunów i rodziców.

21 marca 2013r. zebrała się komisja w składzie: mgr Krystyna Szczepaniak - Przewodnicząca Rady Gminy, Edwarda Jurek - Kierownik Biura Obsługi Szkół, mgr Elżbieta Trzop – plastyk, Urszula Brych – przedstawiciel Rady Rodziców, Grażyna Łuczak – przewodnicząca KGW w Baczynie. Po zapoznaniu się z palmami przyniesionymi na konkurs, przeanalizowaniu regulaminu - biorąc pod uwagę: estetykę wykonania, pomysłowość, nawiązanie do tradycji, wykorzystanie naturalnych materiałów, wkład pracy dziecka postanowiła przyznać następujące miejsca:

 

W KATEGORII RODZINNEJ

I miejsce: Aleksandra Dzidek – Oddział Przedszkolny w Zachełmnej

II miejsce: Maciej Chwała – Przedszkole w Palczy

III miejsce: Jakub Lenik - Przedszkole Samorządowe w Bieńkówce

 

W KATEGORII DZIECIĘCEJ

I miejsce: Przedszkole Samorządowe w Bieńkówce

I miejsce: Przedszkole w Baczynie

II miejsce: Julita Stachoń Oddział Przedszkolny w Zachełmnej

III miejsce: „Wesołe nutki” Przedszkole Samorządowe w Budzowie

 

Jak co roku palmy wyglądały pięknie i wybór najpiękniejszej nie był łatwy. Cieszy to, że tradycja ich tworzenia nie zanika, a my poprzez organizację takich właśnie konkursów i udział w nich, pielęgnujemy to, co dobre w naszej kulturze.


Komisja konkursowa wraz z nagrodzonymi palmami z przedszkoli w całej gminie.
Palmy wykonane przez przedszkolaków wraz z rodzinami na konkurs szkolny 


  


 


 24763