Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Spotkanie Wielkanocne 2013

Treść

Wielkanocne Spotkanie w Baczynie

Tradycyjnie od 10 lat w Niedzielę Palmową w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baczynie odbyło się „Spotkanie Wielkanocne”, przygotowane przez dyrektora, nauczycieli, uczniów , pracowników i rodziców. Na uroczystości licznie zgromadzili się mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycił organizatorów Pan Wójt Gminy Budzów mgr inż. Jan Najdek, ks. kanonik Stanisław Kolarski, sołtys Pan Adam Liszka wraz z radą sołecką, radny Pan Zbigniew Malina, Pan Władysław Łuczak, Koło Gospodyń Wiejskich, nauczyciele i rodzice z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych Gminy Budzów, którzy wzięli udział w X Gminnym Konkursie: „Wielkanocna palma”. O popularności jaką cieszy się ta uroczystość świadczyć mogła sala gimnastyczna wypełniona do granic możliwości.

Święto, swoimi wspaniałymi występami uświetniły przedszkolaki oraz starsi uczniowie. Zaprezentowane spektakle przybliżyły wszystkim zgromadzonym nie tylko wartości etyczne jakie niosą ze sobą święta wielkanocne, ale także tradycje kultywowane w tym regionie. Wielkie wrażenie na wszystkich wywarły scenki dramowe zaprezentowane gwarą, ukazujące w humorystyczny sposób przygotowania do świąt. Występy nagrodzone zostały gromkimi brawami.

W czasie spotkania dyrektor ZS-P w Baczynie wręczyła nagrody uczestnikom Gminnego Konkursu: „Wielkanocna palma”. Punktem kulminacyjnym „Wielkanocnego spotkania” była degustacja potraw wielkanocnych, która przebiegała w bardzo miłej atmosferze.

Na uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy rodzice szkoły i przedszkola, a także nauczyciele i pracownicy włączyli się do przygotowania stołów z tradycyjnymi potrawami. Każdy przybyły mógł także zrobić zakupy na kiermaszu świątecznym.

Uczniowie co roku z niecierpliwością czekają na tę uroczystość. Jesteśmy pewni, że ta inicjatywa przyczyni się do kultywowania przez nich tradycji wielkanocnych i przekazywać ją będą następnym pokoleniom, tak jak my czynimy to teraz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


24969