Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Święto Szkoły 2013

Treść

10 maja 2013 roku po raz kolejny w naszej szkole odbyło się Święto Szkoły. Uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia już wcześniej. Swoją wiedzę zaprezentowali w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Juliana Tuwima. Bambusie, Zośki, Grześki – drużyny z poszczególnych klas - zmierzyli się z grą planszową „Zabawna kraina Juliana Tuwima”, gdzie oprócz pytań dotyczących biografii poety, były też bonusy – zadania sprawdzające dykcję, gibkość, sprawność fizyczną. Uczestnicy konkursu musieli też odgadnąć tytuł wiersza na podstawie przeczytanego fragmentu, co nie sprawiło im żadnego problemu. Jednym z zadań, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy, było ułożenie puzzli z ilustracją do wiersza Tuwima. Uczniowie, przy głośnym dopingu swoich klas, perfekcyjnie poradzili sobie i z tym zadaniem. Zwycięzcami konkursu zostali reprezentanci klasy I i IV, którzy uzyskali największą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach.

Po konkursie uczniowie klasy V zaprezentowali krótki spektakl, w którym przypomnieli najbardziej znane utwory Tuwima, często w zmienionej, zabawnej i nowoczesnej formie. Bohaterowie wierszy – pani Słowikowa, Grześ i jego ciocia, atleci i grubasy z Lokomotywy, pan Hilary – przyjechali do naszej szkoły kolorowym pociągiem, zaprezentowali się najlepiej jak umieli, by później odjechać wraz z Panem Tuwimem i w innym miejscu rozweselać dzieci.

Uwieńczeniem tego dnia było przedstawienie inscenizacji wybranych wierszy Juliana Tuwima przez uczniów starszych klas. Najwięcej uśmiechu i radości wywołał występ klasy czwartej. Bohaterowie Rzepki tańcząc wychodzili na scenę i tanecznie udało im się ją też wyrwać, mimo że wszyscy na siebie poupadali. Uczniowie klasy piątej śpiewająco opowiedzieli o Zosi Samosi. A trzy osoby z klasy VI recytowały Lokomotwę, Dwa wiatry i Kapuśniaczek.

Tegoroczny dzień Patrona szkoły był udany, pełen humoru i uśmiechu.


25757