Przejdź do treści
zspBaczyn
Przejdź do stopki

Mistrz Matematyki 2014

Treść

Każdy nauczyciel marzy o tym, aby nauczany przez niego przedmiot stał się dla uczniów źródłem twórczych inspiracji. Niestety rzadko zdarza się, by uczeń pałał gorącym uczuciem do matematyki... Chcąc zachęcić swoich wychowanków do polubienia "królowej nauk", nauczyciele Gminy Budzów już po raz drugi zorganizowali Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Matematyki 2014". Tym razem miał on miejsce w naszej placówce, a jego organizacją zajęła się nauczycielka matematyki Maria Pająk, z pomocą dyrekcji i Rady Rodziców oraz zaprzyjaźnionej nauczycielki matematyki z Gimnazjum w Budzowie - Pani Małgorzaty Kuzak, która ułożyła zadania konkursowe.

O tytuł „mistrza matematyki” walczyło 20 najlepszych uczniów klas IV – VI w gminie, w trzech kategoriach: klas IV, V i VI. Najlepszym matematykiem wśród uczniów klas IV okazał się Daniel Nocula z ZS-P w Palczy, drugie miejsce zajęła Katarzyna Nowak z SP nr 1 w Budzowie, a trzecie Kinga Głuc z SP w Jachówce. W kategorii klas V zwyciężyła Agnieszka Urbańczyk z ZS-P w Palczy, a kolejne dwa miejsca zajęli Joanna Głuc z SP nr 1 w Budzowie oraz Klaudiusz Studnicki z SP w Zachełmnej.  Wśród najstarszych uczniów tytułem „mistrza” mógł się poszczycić Radosław Kawa z ZS-P w Palczy, na drugiej pozycji uplasował się Bartłomiej Kachnic z SP nr 1 w Budzowie, a na trzeciej Konrad Nieckula z SP w Bieńkówce.

Zwycięzcom oraz ich nauczycielom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Z niecierpliwością czekamy także na kolejne matematyczne zmagania w przyszłym roku szkolnym.


Mistrz Matematyki 2014


25488